סופרוויז’ן

הסופרוויז’ן באימון הוא תהליך הדרכה המייצר “מבט על” של התבוננות רחבה ומעמיקה לעבודת המאמן. הוא מהווה סמן ברור להתפתחות מקצועית וצמיחה אישית מתמדת, הנחוצה בעבודתו של מאמן רציני.
בשנתיים האחרונות אני עוסקת בהדרכת מאמנים. מלווה מאמנים צעירים במהלך הסטאז’ המקצועי שלהם בדרך לקבלת הסמכה מקצועית. חלק מתהליך הליווי הוא אישי וחלקו קבוצתי.
בנוסף אני מדריכה מאמנים מוסמכים ופעילים במטרה להרחיב את הידע המקצועי שלהם, לשכלל את תהליכי קבלת ההחלטות המקצועיות שלהם, לבחון איתם דילמות משמעותיות ולשפר את ביטחונם בדרכם כמאמנים.

תהליך הסופרוויז’ן בהדרכתי ומקיימת אותו בנוי משלושה מרחבים –

 • מרחב הידע
  הרחבה והעמקה של ידע מקצועי וכלים יישומיים.
 • מרחב המתאמן
  מהתוויית דרך עבודה ועיסוק בדילמות של המתאמן אתו עובד המאמן המודרך ועד להרחבה מתמדת של זווית הראיה ביחס לצרכי המתאמן.
 • המרחב האישי והרגשי של המאמן המודרך
  בירור ועיבוד המפגש בין המרחב של המתאמן והמאמן המודרך. מה הדילמות של המתאמן עושות לו? כיצד הוא מרגיש ביחס לדברים שהמתאמן מעלה או מייצג? מה נחוץ לו בכדי לנטרל עצמו מכך ולשמור על ניקיון אתי אל מול המתאמן שלו? 

מקצוע האימון, מעניין ומספק ככול שיהיה, מותיר מאמנים רבים בבדידות מקצועית ואישית. ההתמודדות היומיומית של מאמנים עם דילמות ולבטים, עם אתגרים והפתעות מייצרת שחיקה ומרוקנת, לאורך זמן, מאנרגיות חשובות ונחוצות.

תהליך ההדרכה, כפי שאני בונה אותו, נותן בראש ובראשונה מענה על הרצון לשתף, להתלבט ביחד- להיות מקצועי יותר. האפשרות לשמוע חוות דעת נוספת- מקצועית ורלוונטית ולהרחיב את ההתבוננות בסיטואציות אימוניות- מייצרת יציבות ומשחררת פניות.

מה האפשרויות?
אני מקיימת תהליך סופרוויז’ן במתכונות הבאות –

 • הדרכת מאמנים צעירים כחלק מתהליך ההסמכה שלהם.
  קיום עשרה מפגשי הדרכה במקביל לאימון המתאמן, עבור כול מתאמן בסטאז’, על פי דרישות לשכת המאמנים.
 • הדרכת מאמנים מוסמכים, עצמאיים כחלק מתהליך צמיחה מקצועי.
  קיום פגישות הדרכה סדירות, בתדירות קבועה מראש, הנגזרת מקצב האימון של המאמן המודרך ומצרכיו.
 • סופרוויז’ן קבוצתי.
  התהליך הקבוצתי מאפשר למאמנים, בנוסף להבאת דילמות וקבלת כול האמור לעיל גם למידת עמיתים ונתינה שיש בה העצמה משמעותית של ההתפתחות והצמיחה האישית. בקבוצה לוקחים חלק עד 6 משתתפים כך שהאינטימיות נשמרת והאפקטיביות מירבית.