מה מסתתר מאחורי המסיכה??? / רותי צפרוני

מלך, שאהב לצפות בקוסמים ובלהטוטים הבטיח מטילי זהב ומטבעות רבים לכל מי שיצליח לבדר אותו. קוסמים רבים הגיעו מכל רחבי הממלכה להציע לו את שרותיהם. אחד הקוסמים הבטיח למלך שיש ביכולתו לעשות קסם ייחודי, שירשים אותו באופן מיוחד. הוא דרש 100 מטבעות זהב עבור ההופעה. המלך התפלא על גובה הסכום  והקוסם הבטיח לו שיש ביכולתו לחזור על הקסם המדהים שלו במשך 20 פעם ולגרום למלך להנות בכל פעם מחדש.המלך התרשם מהאיש והבטיח לשלם את מלוא הסכום. הקוסם הוציא מכיסו קופסא קטנה מלאה במחטים, ניגש לעץ הקרוב נעץ בו את אחת המחטים והתרחק מעט מהעץ.

הקוסם שלף מחט מהקופסא והעיף אותה לכיוון העץ. המחט עפה ונכנסה בדיוק לתוך הקוף של המחט שהיתה נעוצה בעץ. כל הנוכחים היו אחוזי תדהמה. גם המלך היה מאושר ומרוצה מהקסם הנפלא. הקוסם זרק באופן דומה מחט נוספת שנכנסה אף היא הישר לתוך קוף המחט שנעוצה בעץ. כך עשה שוב ושוב  בדיוק 20 פעמים. כשסיים אמר המלך – כל הכבוד לך . באמת מגיעים לך 100 מטבעות זהב. אך בנוסף- אני מצווה שילקו אותך 20 מלקות!!!

מדוע? שאל הקוסם המופתע….

המלך ענה- על כך שאדם מוכשר ובעל יכולות מופלאות כמוך, מבזבז את כשרונו על שטויות!!!!……

 

האם אתם משקיעים את הזמן שלכם ואת הכישרון שלכם על דברים בעלי ערך? האם אתם מוצאים את עצמכם משקיעים משאבים יקרים בשטויות?

כולנו לפעמים משקיעים במה שהופך להיות שטויות. השאלה- האם יש לנו איזון נכון בין השניים?

השטויות , במידה הנכונה , הם זמן הרפיה. הם שחרור. הם כיף. אבל כדי שלא יהפכו להיות עיקר העשיה שלנו עלינו להיות מודעים. לפעמים המודעות באה דרך “מכה” שאנו חוטפים. בדיוק כמו הקוסם בסיפור העממי.

בידקו את עצמכם. 

כוונו את המשאבים שלכם לדברים שחשובים באמת.

 

צריכים עזרה? רוצים עוד קצת הכוונה?

מוזמנים להיות בקשר.

רותי צפרוני  0505502674  rutizf@012.net.il

 

צור קשר

ההודעה נשלחה בהצלחה
ההודעה לא נשלחה, אנא נסה שנית